Cesta do Říma

06_Vasek_a_Felix_kupe

TOMASZ MIELNIK

ČESKÁ REPUBLIKA / POLSKO
KOMEDIE
2015, 100 min

ZHLÉDNOUT FILM NA VIMEU
ZHLÉDNOUT FILM NA AEROVODU
ZHLÉDNOUT FILM FILM NA ALZA MEDIA

SYNOPSE

Nesmělý hlídač z pražské galerie Vašek se dozví, že umírá. Ukradne obraz, aby jej prodal v Římě a získal peníze pro tibetského léčitele. Ujíždí s falešným knírem a černými brýlemi vlakem a netuší, že ve skutečnosti byl krásnou dívkou vyslán na osudovou duchovní cestu. Má v patách detektivy i lupiče, ale jeho pozornost zaměstnávají spolucestující, kteří jej neúprosně zatahují do svých příběhů. Vašek se ztrácí v barevné spleti cizích osudů, názorů i vlastních snů. Přesto jeho vlak nakonec někoho doveze do pekla, jiné k osvícení a bizarnímu poznání. Film s humorem, nadhledem a nečekanou intenzitou znovu otevírá ony základní filozofické otázky, které jsme slyšeli už tolikrát, a přesto jsme na ně nikdy nenašli odpověď.

TRAILER

FOTO

TVŮRCI

Tomasz Mielnik (Polsko)

REŽISÉR

 

Vystudoval dějiny umění na Wrocławské univerzitě. Následně se přestěhoval do Prahy, kde celovečerním filmem Cesta do Říma absolvoval katedru režie na FAMU.

SCÉNÁŘ: TOMASZ MIELNIK, VÍT POLÁČEK
KAMERA: JAN ŠUSTER
STŘIH: ŠIMON HÁJEK
ZVUK: MICHAELA PETRÍKOVÁ, DAVID TITĚRA
PRODUCENTI: MIKULÁŠ NOVOTNÝ, RADIM PROCHÁZKA, WERONIKA CZOŁNOWSKA, MICHAL KŘEČEK
HRAJÍ: VÁCLAV HRZINA, BERENIKA KOHOUTOVÁ, NINA DIVÍŠKOVÁ, JAN ENGLERT, MIROSLAV DONUTIL, JOHANA ŠVARCOVÁ, JURAJ HERZ, JIŘÍ NAJVERT, ZDENĚK HUDEČEK, IGOR CHMELA, PETR SLAVÍK, IGOR BAREŠ, JAN TURNER, ERNESTO ČEKAN, TOMÁŠ HANÁK, IVANA UHLÍŘOVÁ, MARIAN MOŠTÍK, JIŘÍ PETRŽILKA, IVAN VOJNÁR, JAN HRABĚTA, ORLAN MONGUSH, VLADIMÍR T. GOTTWALD, ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI

 

TEXTY

KOMENTÁŘ REŽISÉRA

Představuji si Cestu do Říma jako fresku objevujících se a mizejících postav. Příběh má dvě úrovně – je dobrodružstvím pašeráka, především ale příběhem osamělého a unaveného moderního muže, který se z posledních sil rozhodne vydat na velkou cestu. Tak trochu se poohlédnout po své spáse.

PRESS KIT

Stáhnout