OUT

CC_Out

 

GYÖRGY KRISTÓF

ČR, SR, HUN

2017/88min

SYNOPSE

Elektrárna propouští – ve městě na východním Slovensku panuje nezaměstnanost. Ágoston, padesátník rodinného typu, se vydá na cestu v zoufalé naději, že si dokáže najít práci a splnit si sen – chytit velkou rybu. V Pobaltí se ocitne sám a bez ničeho. Tato cesta ho posouvá stále hlouběji do moře bizarních událostí a setkání: s vysokou přátelskou ženou, s ruským přítelem s nepřátelskými úmysly a se smutným vycpaným králíkem bez uší. Vlny se otírají o písek, znova se vracejí do moře. Nová vlna přichází setřít tu předešlou.

TRAILER

FOTO

TVŮRCI

Námět, scénář a režie: György Kristóf

 

režie FAMU

Filmografie: Bunkr (2013), Úsvit (2011), 2mm (2010), She-mon (2010), Hranice (2009)

Scénář: Eszter Horváth, Gábor Papp

Kamera: Gergely Pohárnok

Hudba: Miroslav Tóth

Zvuk: Jan Richtr

Výprava: Branislav Mihálik

Střih: Adam Brothánek

Producenti: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

Koproducenti: Andrea Taschler, Ivo Ceplevičs, Ivan Ostrochovský, Tibor Búza, Ondřej Šejnoha

Associate Producer: Guillaume de Seille

Hrají: Sándor Terhes, Éva Bandor, Judit Bárdos, Ieva Norvele Kristóf, Guna Zarina, Viktor Nemets, Ieva Aleksandrova-Eklone, Tibor Gáspár

TEXTY

Otřepané přísloví „Každý konec je začátkem něčeho nového“ nebylo nikdy tak trefné jako v případě padesátníka Ágostona, Slováka maďarského původu, který přijde o práci a nechávaje rodinu za sebou, vyráží na sever, směr Pobaltí, hledat nové zaměstnání a zároveň si pořádně zarybařit. V lotyšském přístavu však na něj coby nového svářeče nečekají zrovna s otevřenou náručí, spíš naopak, a to jsme teprve na začátku jeho nepředvídatelné, mírně posmutnělé, avšak nikoli skličující odysey plné bizarních setkání.

PRESS KIT

Stáhnout