PARÁDNĚ POKECAL

pp2

TOMÁŠ PAVLÍČEK

ČESKÁ REPUBLIKA
KOMEDIE / DRAMA
2014 / 75 MIN

ZHLÉDNOUT FILM NA AEROVODU
ZHLÉDNOUT FILM NA ALZA MEDIA

SYNOPSE

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štepána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět  opuštěn přítelkyní a  jako vždy bez práce opouští  Prahu. Nevěda co by odjíždí bezcílně s přáteli na chatu.  Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie Filmový debut talentovaného režiséra Tomáše Pavlíčka postihuje to, co pálí současnou mladou generaci. Kam se vydat, když  je tolik možností? Jak Se seberealizovat, když vlastně nic pořádně neumím?  Vše lze ale pojmout  s notnou dávkou humoru a naděje režisérovi natolik vlastní.

TRAILER

FOTO

TVŮRCI

Tomáš Pavlíček (1988,Chrudim,Česko)

režisér

 

Po absolvování gymnázia byl přijat na FAMU – katedru hrané režie. Soustředí se na tvorbu stylizovaných a lehce dojemných komedií s outsiderskými hrdiny a poněkud absurdními dialogy.

Jeho filmy jsou pravidelně přijímány na české i zahraniční festivaly (Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York, ShadowLine Festival Salermo – Italy). Film druhého ročníku Pravidelný odlet je kromě zvláštní ceny poroty na festivalu v Ostravě umístěn i na DVD s nejzajímavějšími filmy roku 2011, které vydává České filmové centrum. Absolventský film Nejrychlejší Matěj na světě získává cenu za nejlepší studentskou komedii na festivalu Novoměstský hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. V pozici hlavního režiséra se podílel na celovečerním povídkovém filmu Praho, má lásko, který byl uveden ve standardní distribuci.

Režie: Tomáš Pavlíček

Scénář: Tomáš Pavlíček

Kamera: Ladislav Moulis ml.

Hudba: Šimon Holý

Producenti: Tomáš Michálek, Jakub Mahler

Výkonná produkce: Alžběta Janáčková

Střih: Črt Brajnik

Zvuk: Martin Tauber

Scénografie: Zuzana Bosková

Masky: Anna Hanáková, Barbora Potužníková

Kostýmy: Michaela Beránková, Eva Pavlíčková

Hrají: Vít Rohr, Václav Vydra nejml., Jakub Xavier Baro, Jiří Šimek, Jenovéfa Boková, Aneta Krejčíková, Vladimír Polívka, Matěj Ruppert, Marie Doležalová, Lukáš Pavlásek, Jana Pehrová-Krausová, Eliška Křenková, Tereza Nádvorníková, Tereza Konrádová, Miroslav Kaman, Anežka Rusevová

TEXTY

KOMENTÁŘ REŽISÉRA

„V dramatické situaci se snažím o humor, v komické situaci mě zajímá drama. Rád si hraji se slovy v dialozích, rád hyperbolizuji situace. Mám rád, když se ve scéně nečekaně objeví moment dojetí, kamarádství, vzájemného porozumění. Nevydržím to ale dlouho a hned to shazuji nějakým drobným vtípkem. Baví mě rozhovory outsiderů, baví mě, když si postavy pokecají a velmi rychle se dostanou k něčemu zásadnímu. A hlavně mě baví, když ty postavy zaskočí, jak rychle se k tomu zásadnímu dostaly,“ charakterizuje svůj originální vypravěčský styl debutující scenárista a režisér Tomáš Pavlíček. V kontextu výše napsaného proto určitě nepřekvapí ani to, jak svůj snímek, který byl v premiéře uveden na festivalu v Karlových Varech, vidí on sám: „Taková rozhrkaná skoro-komedie o klukovi, kterému toho moc nevychází a možná ani nechce, aby mu to vycházelo. Byl vyhozen z několika vysokých škol, opustila ho přítelkyně, dělá podřadnou práci. Pak do toho naštěstí zasáhne skoro-osudová žena, takže se to promění ve skoro-romanci.“ Tomáš Pavlíček