ROAD-MOVIE

Road_Movie_3

Martin Jelínek

ČESKÁ REPUBLIKA
KOMEDIE/DRAMA
2015 / 88 MIN.

ZHLÉDNOUT FILM NA VOYO
ZHLÉDNOUT FILM NA AEROVOD
ZHLÉDNOUT FILM NA ALZA MEDIA

SYNOPSE

Jakub, spoluvlastník cestovní kanceláře Dolce Travel, odjíždí na víkend z Prahy do svého rodného města Telče, aby se svou rodinou oslavil narozeniny své matky. Potkává Ilonu, dávnou kamarádku z dětství, kterou neviděl několik let, a se kterou se vydává na spontánní a intenzivní výlet za hranice České republiky. Jejich zpočátku bezstarostná cesta, během které plánují, jak utečou do Itálie sbírat meruňky, se postupem času stává pro oba spíše frustrující. Film o současné generaci mladých lidí, Jejich Ztrátě orientace, absenci důležitých hodnot, cílů, fantazie a vlastního názoru.

TRAILER

FOTO

TVŮRCI

Martin Jelínek (1988, Jihlava, Česko)

Režisér

 

Filmem Road-Movie absolvoval obor hrané režie na FAMU. Film měl světovou premiéru na Black Nights Film Festivalu v Tallinnu a českou premiéru na Febiofestu. Na FAMU studoval u Věry Chytilové, Jana Němce nebo Petra Marka. Během studií natočil řadu krátkých filmů a podílel se na scénářích k absolventským filmům Prach (rež. Vít Zapletal, 2015) a Cesta do Říma (rež. Tomasz Mielnik, 2015) – oba v soutěži na MFF KV 2015. V současnosti připravuje svůj druhý celovečerní film.

režie: MARTIN JELÍNEK

scénář: MARTIN JELÍNEK, VÍT ZAPLETAL

kamera: ALEŠ LNENIČKA, FILIP REJČ

střih: JANKA NEMČEKOVÁ

zvuk: TOMÁŠ ORAMUS

výprava a kostýmy: IVANA KANHÄUSEROVÁ

výkonný producent: KRISTÝNA KVĚTOVÁ

producent: ONDŘEJ ŠEJNOHA, STUDIO FAMU

hrají: MATĚJ MERUNKA, AGÁTA KRYŠTŮFKOVÁ, JOSEF LÁSKA, MATĚJ ANDĚL, VÍT ROHR, TOMÁŠ HANÁK, KAMILA TRNKOVÁ, ANNA BŘENKOVÁ, KRISTÝNA MATOLÍNOVÁ, ZDENĚK MARYŠKA a další

TEXTY

KOMENTÁŘ REŽISÉRA

Postavy  v mém filmu nezažívají vysloveně dramatické nebo značně problematické dilema, skrze které by byli nuceni, chtě nechtě, jednat a rozhodovat se. Důležitá pro mě byla naopak naprostá obyčejnost a snad až banálnost nejen postav samotných, ale i situací, které sleduji. Díky absenci vnějšího motivu  nebo tlaku se tak hlavní hrdina může sám ze sebe dobrat pocitu či myšlenky, že není se svým životem spokojen, zároveň ale není nucen s tím cokoliv dělat, protože není nic v sázce. To otvírá prostor pro řadu otázek na mnoha úrovních a zároveň to do jisté míry ilustruje situaci dnešní mladé generace.

PRESS KIT

Stáhnout