Všechno bude fajn

VBF4

Robin Kvapil

Česká republika
laskavě-anarchistická docu fiction komedie
2017/70min

Zhlédnout film na VoD

SYNOPSE

Hlavní roli ve filmu hraje Brno.

Sdružuje několik příběhových linií filmu, které se postupem filmového vyprávění setkávají i dějově.

Hlavní osu filmu tvoří příběh Standy Kadlece, až příliš důvěřivého a hodného člověka a jeho těhotné ženy Aleny. Na druhé straně to je příběh Ladiho, nejbližšího asistenta brněnského primátora Langa. Ladi je Standovým spolužákem z gymnázia. Svou povahou nicméně Standův protipól. Zatímco Standova dobrota a slušné chování odsuzují Standu k životní roli “lůzra”, Ladi sbírá bezostyšné úspěchy. Postupně ale poznáváme, kdo ve skutečnosti ztrácí nejvíce…

Další linie představují Brno prostřednictvím Brňáků – typových obyvatel s typovými přístupy k životu. Bratříčci zastupitelé –  vysloužilí ale upřímní revolucionáři – “roztomilí” xenofobové a autističtí umělci.

 

TRAILER

FOTO

TVŮRCI

Námět, Scénář, Režie: Robin Kvapil

 

dokumentární tvorba FAMU, divadelní režie JAMU
dokumentární filmy: Možnosti extáze (2015), Pohádková země (2014), Film o Ondreji Jajcajovi, vykradači hrobů (2012), Film jako Brno (2011)
TV pořady: ASAP, SM Kabaret: Rasistický večírek, Expremiéři

scénář: Robin Kvapil a Pavel Šplíchal
kamera: Šimon Dvořáček
střih: Josef Krajbich
hrají: Johana Švarcová, Marek Pospíchal, Robert Mikluš, Luboš Veselý, Marie Ludvíková, Jano Sedal, Vladimír Novotný, Kateřina Olivová, Luboš Pavlovič, Pavel Little Krejčí, Václav Stratil a další
producent: Čestmír Kopecký (První veřejnoprávní s.r.o.)
koproducent: FAMU
podpora: Státní fond kinematografie
partner: UPP

TEXTY

 

První veřejnoprávní:

S myšlenkou filmu přišel producent Čestmír Kopecký (Knoflíkáři, Nuda v Brně aj.), který chtěl zachytit proměňující se atmosféru Brna posledních let. Tak oslovil Robina, spoluzakladatele původně satirického sdružení Žít Brno, které se dnes podílí na správě města.

DISTRIBUČNÍ LIST

Stáhnout

PRESS KIT

Stáhnout